Blero

Music MP3, Video Clips, Photo Gallery

Click Me!
TOPSITES
Blero Menu
Previous Posts
Partner Sites
Powered by
Blero Fan Blog. Enjoy!
For best video experience, fast broadband internet connection and good quality speakers or headphones are recommended. If you cannot see video, you may need the latest macromedia flash player plug in that you can get from www.macromedia.com or www.adobe.com. Enjoy!
Blero Photo Gallery 2
Sunday, July 09, 2006
Blero (Blerim Muharremi) Foto Galeri
Paaa... what a gizza!

Leni komentin tuaj me poshte!
posted by Eagle @ Sunday, July 09, 2006  
78 Comments:
 • At Saturday, 15 July, 2006, Blogger vendonet said…

  HEY BLERO PERSHENDETJE JE I PARI SKAM CTE THEM TJETER JE MICHAEL JAKSONI SHQIPTAR KESHTU TE QUAJTA NE NJE REVISTE NE STRUG GJIMNAZISTI HEY DA FROM VENDO

   
 • At Saturday, 15 July, 2006, Blogger vendonet said…

  This comment has been removed by a blog administrator.

   
 • At Sunday, 23 July, 2006, Blogger noni_djana@ said…

  (TE DUA SHUM ADNAN)=(SKENDERAJ)

   
 • At Sunday, 23 July, 2006, Blogger noni_djana@ said…

  (I LOVE YOU NONUSHI)

  (DJANA)

  (KISSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSS)

   
 • At Sunday, 23 July, 2006, Blogger noni_djana@ said…

  TE ADNAN KI MSU ME LISTEN MUSIKA BLERO E QE TASH E DO SHUM MUSIKA BLERO

  TEEEEEEEEEEE DUUUUUUUUUAAAAAA
  SHHHHHHHHHHUUUUUUMMMMMM
  ADNANNNNNNNNNNNNN

   
 • At Sunday, 23 July, 2006, Blogger noni_djana@ said…

  MY LOVE FOR ALWAYS IS ADNAN RRUSTEMI YOUR LOVE PERSHENDET SHUM
  EDHE E DO SHUM SHUM SHUM SHUM SHUM SHUM SHUM SHUMMMMMMMMMMMMMMMMMMMM

   
 • At Sunday, 23 July, 2006, Blogger noni_djana@ said…

  E BLERO PERSHENDET KREJT SKENDERAJ
  SKENDERAJ OSHT MA I MIR


  PERSHENDET NAJ DJOL QKA E DO SHUM NONI RRUSTEMI (SKENDERAJ)

   
 • At Saturday, 29 July, 2006, Blogger noni_djana@ said…

  TE DUA SHUM SHUM BURRI JEM ADNAN(SKENDERAJ)GRUJA JET DJANA

   
 • At Saturday, 29 July, 2006, Blogger noni_djana@ said…

  TE DUA SHUM SHUM SHUM BURRI JEM ADNAN(SKENDERAJ)GRUJA JET DJANA

   
 • At Saturday, 29 July, 2006, Blogger noni_djana@ said…

  BLERO SHUM SHUM JE BUKUR UUUUUUUUUAAAAAAAAAAAAAUUUUUUUUU

   
 • At Saturday, 29 July, 2006, Blogger noni_djana@ said…

  TE
  DUA
  SHUM
  SHUM

  ADNAN
  TE
  DUA
  SHUM
  SHUM

   
 • At Saturday, 29 July, 2006, Blogger noni_djana@ said…

  Oh baby can't you see
  I need you, come with me
  Something is telling me
  that you be the way I do.
  I want you close to me
  My heart is telling me
  I hate the fact that I love you - I feel blue.

  Even though I'm not with you
  I always think about you lately
  I be going crazy cause I'm missing you.

  Can't you see we were meant to be, baby
  I want to be with you baby
  Oh baby can't you see
  I need you now.

  Now that I think about it
  The love and times we shared
  How can I make it right
  I just wanna go back again
  There's something I can do
  There's something I can say
  Don't make you change your mind
  Just let me know if I could stay.

  Even though I'm not with you
  I always think about you lately
  I be going crazy cause I'm missing you.

  Can't you see we were meant to be, baby
  I want to be with you baby
  Oh baby can't you see
  I need you now.

  Now when I'm reminiscing of all the things we used to do
  I realize I still love you baby blue
  And I'm waiting for you to come back
  To put my life back on the track
  The flashbacks of you and me together
  make me wanna spend my life with you forever
  and ever and none make you run from me
  Baby I'm here for eternity.

  Can't you see we were meant to be, baby
  I want to be with you baby
  Oh baby can't you see
  I need you now.


  TE DUA SHUM ADNAN

   
 • At Saturday, 29 July, 2006, Blogger noni_djana@ said…

  Mon Amour

  Tout a commencé quand nos regards se sont croisés,
  Tu a renversé mon coeur, tu l'a fait chaviré.
  Un vent d'amour m'a fait perdre la tête
  Notre histoire est née pour ne pas qu'elle s'arrête.
  Notre amour grandit de jour en jour
  Je te laisse entrer et ferme mon coeur à double tour.

  Tout deviens beau et merveilleux
  Quand je vais me noyer au large de tes yeux.
  Des sentiments encore ignorés se sont crées
  Il faut les conserver et ne jamais les briser.
  Dans tes bras je pars m'envoler
  Dans un monde doux et sucré.

  La flamme de mes yeux s'est allumée
  Le soir ou nos lèvres se sont touchées.
  Aujourd'hui le destin nous appartient
  A nous seul de savoir prendre le même chemin.
  Mon amour pour toi est le plus grand
  Je n'ai aucun doute sur mes sentiments.

  Je t'aime ADNAN(SKENDERAJ)

   
 • At Saturday, 29 July, 2006, Blogger noni_djana@ said…

  Je t'aime mon amour ADNAN
  Je t'aime pour toujours ADNAN

  Tu fais parti de mon coeur ADNAN
  Tu le seras pour toujours mon ADNAN

  Je t'aime à la folie ADNAN
  Je t'aime pour la vie ADNAN

   
 • At Saturday, 29 July, 2006, Blogger noni_djana@ said…

  Je craque, je craque pour toi.
  Je suis si bien blotti dans tes bras,
  Tes lèvres posées sur les miennes,
  Que lorsque tu n'es pas là,
  Je ne pense qu'à ça, je ne pense qu'à toi.

  Tu hantes mon corps tout entier chaque minute qui passe.
  En ce moment je t'écris tout ça pourquoi? Pour toi.
  Car je ne m'attendais plus à grande chose jusqu'à toi.

  Il a suffit d'un regard pour que je tombe à tes pieds.
  C'est ton sourire qui tout d'abord m'a envoûté,
  Puis ton regard dans lequel j'ai plongé,
  Qui m'a guidé sur ce chemin que nous suivons maintenant,
  Tout les deux (et je l'espère pour longtemps),
  Et enfin ta douceur lorsque tu me prends la main,
  Ou lorsque tu me regardes tout simplement.

  Je veux t'offrir tout ce qui est impossible et inimaginable.
  J'ai laissé mon coeur m'indiquer le chemin,
  Pour arriver jusqu'à toi, et me voilà.
  Aujourd'hui je démarre un nouveau commencement,
  Grâce à toi, avec toi, et pour toi

  ADNAN

   
 • At Saturday, 29 July, 2006, Blogger noni_djana@ said…

  Te dua shqip
  I Love you anglisht
  Jet´aim Frangjisht
  Sevijorum Turqisht
  Habibi Arabisht
  Te Dua seriozisht !!

  Per ty lotoj,
  per ty jetoj,
  per ty mbaj shpres,
  per ty do te vdes!  Ty te shkruaj se te dua shum!
  Syt e tu te bukur i shoh dhe ne gjum!
  Jeten do ta jap per rëndën DASHURI,
  dhe varr kur te me pysin,
  do te flas per TY...
  ku je sonte me ka marr malli
  dashurija jote shpirtin ma kalli
  eja ti moj bukuri se une po
  jetoj vetem per ty
  moj bukuri se ti e di se sa te dua une ty!

  PER ADNAN

   
 • At Saturday, 29 July, 2006, Blogger noni_djana@ said…

  Te dua,me beso.
  Te prita,mos harro
  Te gjitha per ty i lash,
  Por ku je ti tash???
  Pse me le kaq shum te vuaj???
  Vetem pse jam dashuruar..
  Kur e ke njeriun qe te don,
  Dhe vetem per ty po mendon.
  Ti mendon keshtu eshte mir,
  Por jo,keshtu eshte me veshtir,
  Mos e genje vetveten,
  Mos ma shkatrro jeten.
  Kthehu tek une,ende jam ketu,
  Ne nje skaj te botes jam tu jetu.
  Po te pres me mall une ty,
  Qe te kthehesh perseri.
  Mos humb kohe,mos u mashtro,
  Te lutem mos me harro....

  ADNAN

   
 • At Saturday, 29 July, 2006, Blogger noni_djana@ said…

  Të dua shum

  Unë stë kërkoj të më duash shumë,
  por të paktën çerekun nga sa të dua unë.
  Ndoshta t'jetoj pak se jeta rrjeth si lumë,
  ku i dihet jetës ndoshta s'jetoj dhe shumë.
  Me ditë apo me vite, por sa te jetoj,
  vec teje tjetër kurrë s'do dashuroj.

  ADNAN

   
 • At Saturday, 29 July, 2006, Blogger noni_djana@ said…

  Të Dua!

  Sikur qelli te ish letër
  dhe deti të ishtë bojë,
  nuk do shkruaja azgjë tjetër
  vec se ty i të dashuroj.
  E di që sje për mua,
  po desha të të them "TË DUA ADNAN"

   
 • At Saturday, 29 July, 2006, Blogger noni_djana@ said…

  Të DUA

  Të dua - më don
  të kujtoj - më kujton
  të kam në zemër - në zemër më ke!
  por e keqja është, se larg meje je!

  PER (ADNAN)

   
 • At Saturday, 29 July, 2006, Blogger noni_djana@ said…

  Të dua....

  Të dua, për ty vuaj!
  Të dua, për ty shkruaj!
  Të dua, për ty ëndëroj!
  Deri në vdekje ty s'të harroj!

   
 • At Friday, 15 September, 2006, Anonymous Anonymous said…

  hey blero i am gig fan of you you are sexy baby
  love you
  xhuljana

   
 • At Wednesday, 04 October, 2006, Anonymous Anonymous said…

  fotografin tende ne gjep e mbaj kur me mer malli e puth dhe qaj.esmeralda per bleron kthe te lutem ky esh emaili im esmeralda_anda@yahoo.it te puth fort je i mrekullushem blerooooooooooooo e vetem blero esmeralda itali strug

   
 • At Wednesday, 04 October, 2006, Anonymous Anonymous said…

  hghf

   
 • At Wednesday, 04 October, 2006, Anonymous Anonymous said…

  te pershendes fanja jot esmeralda itali strug blero e vetem blero

   
 • At Friday, 13 October, 2006, Anonymous Anonymous said…

  blero pershendet adnan rrustemi klina poshme (skenderaj)ngo gruja adnan sviser .TE DUA SHUM ADNAN RRUSTEMI edhe po du me dhon blero krejt kenger tuat jam shum mir.bay

   
 • At Wednesday, 08 November, 2006, Anonymous Fatmir said…

  pershendetje Blero nuk mundem met krahasu me askend sepse je i pari, dhe ska kush qe te ben konkurent. me ke nje adhurues te sinqert, edhe jam tuj prit albumin tjeter me radh,ke sukse te medha fati_b20@hotmail.com

   
 • At Thursday, 04 January, 2007, Anonymous Anonymous said…

  hey blero..!!
  TE DUA SHQPIP..
  I LOVE YOU ANGLISHT..
  TI AMMO ITALISHT..
  ICH LIEBE DICH GJERMANISHT..
  HABIBI ARABISHT..
  TE DUA SERIOZISHT..!!!
  *kizz* blero
  (16 vendillsh)

   
 • At Thursday, 04 January, 2007, Anonymous Anonymous said…

  hee..blero
  i need you veeeeeeeeeeery..!!!
  baby i cant you see..!!!
  ma ban zrr numrin te telefonit e ki..!!!
  tung tung...
  femna jote

   
 • At Saturday, 20 January, 2007, Anonymous Anonymous said…

  ΒLERO ME PELQEN SHUME SE SI KERCEN E KENDON.JE NUMBER 1 XHENI

   
 • At Saturday, 10 February, 2007, Anonymous exhi said…

  tung Blero te pershendes je shum shum i mrekullushum edh edhe e kengat e tuja jam super te pershesndes nga exhi gjermani kiss
  Miss_diaspora_83@hotmail.de

   
 • At Saturday, 10 February, 2007, Anonymous exhi said…

  dua te vesh dishka sekret.
  a je i dashrum?
  a i fejum?
  ndoshta i martum?
  me entereson shum kjo te lutem blero me pergjigj a
  me pelqen teper shumshum shum
  Te dua KISS Exhi

   
 • At Friday, 23 February, 2007, Anonymous Thellenza e malit said…

  o Blero kenga "Fotografia" shume e mire!!

   
 • At Friday, 23 February, 2007, Anonymous Anonymous said…

  Po e shfrytezoj rastin te pergzoj per kengen "Fotografia" mbasiqe hyna pahiri ketu ne ket faqen e Bleros. Kenga me pelqen shume shume shume, sikurse edhe videoklipi bravo...

  ...POR....

  .."fack" per shoqrin tane Blero, veqanarisht per ata qe kan kmisha me vija veshun edhe e kan emrin me "B", ose qe te pakten kan rrejt se e kan emrin me "B"!!!

   
 • At Monday, 26 February, 2007, Anonymous Anonymous said…

  tung njerez
  blero je kengtar teper i mir.i ke te gjithat.koncerti ne rorschach (CH) ishte fantazi.flm shum per fotografin.
  exhi, blero asht i fejum me nje vajz emrin nora.
  tung tung

   
 • At Thursday, 12 April, 2007, Anonymous anna said…

  blero je met vertet fantastik, zerin shum te bukur, djal shum i bukur... te dua...je me i miri... kenget e tua jan shum te embla dhe keshtu je dhe ti!!!!!!!! kisses 4 you baby

   
 • At Saturday, 21 April, 2007, Anonymous Anonymous said…

  BLERO,KENGA FALMA ME PELQEN SHUM.TE UROJ QE TE FITOSH.XHENI GR[ROXHENSA]

   
 • At Wednesday, 16 May, 2007, Anonymous Anonymous said…

  blero je ma i miri njeri ti vertet je yll qe ndriqon te lutna vizitoje sa me shpesh edhe maqedonin me naj koncert

   
 • At Tuesday, 29 May, 2007, Anonymous dolce_bimba_it said…

  blerooo ti je shumm i bukur.. shum ( si thojn andi ka tetova) i shajshet!!! te enderroj.. shummm te duaaaaa me te vertet.....shumm te kam qef..ishalla e lexon ket msg...ok nejse nese dush bom add te msn se shaum qef kom me tet njoftau :)dolce_miry@hotmail.it nese me bon add de ijem vajza ma e lumtur ne bot.. okkk? lockkk kisssss

   
 • At Tuesday, 10 July, 2007, Anonymous Anonymous said…

  Blero,je shum shum i mir ,te dua shummm...je shum i bukur e zanin posaqerisht e ke per fantazi .te adhuroj shum,hajde noj dit ne klin.ok.qao nga adja.kisses for you ,i love you so much.

   
 • At Friday, 13 July, 2007, Anonymous Anonymous said…

  Ohh blerooo yoA are the BeSt and fuck Of tHe reSt muHaHaHa....:D!!!

   
 • At Wednesday, 05 September, 2007, Anonymous Anonymous said…

  <3 <3 <3 <3
  I lOve yOu
  B l e r O
  <3 <3 <3 <3

   
 • At Friday, 14 September, 2007, Anonymous Anonymous said…

  te dua shume un jam, jehona te shoh shpesh ne enderte duuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuua

   
 • At Friday, 14 September, 2007, Anonymous Anonymous said…

  te dua shume un jam, jehona te shoh shpesh ne enderte duuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuua

   
 • At Friday, 14 September, 2007, Anonymous Anonymous said…

  blero ke zeshum te bukur je fantastik me intereson pse i man gjeth ato ruzat ne qaf a esht kujtim prej najkujna jam nga prizreni te kam pare dy here llajv te prershendet jehona

   
 • At Friday, 14 September, 2007, Anonymous Anonymous said…

  blero ke zeshum te bukur je fantastik me intereson pse i man gjeth ato ruzat ne qaf a esht kujtim prej najkujna jam nga prizreni te kam pare dy here llajv te prershendet jehona

   
 • At Saturday, 22 September, 2007, Anonymous Anonymous said…

  www.wowlyrics.com/artist1.php?aid=30658

  Pershendetje Blero nga Norvegjia!
  dua tju pershendes mas pari ty Blero dhe Noren, jeni te mrekullushem.Ju dua dyve shum dhe ju deshiroj fat dhe lumturi dhe te gjitha te mirat ne jet, sidomos ty Blero te deshiroj shum suksese ne te ardhmen,dhe karieren tënde. Mos ta nin se ska me mjt kerkush me dal me ta kalu se ja ma i miri.

  (nkoft se te ka kallxu Kent, une jam qajo qe jam tuj shkru atij per me kontaktu me ty)
  Te pershendes per zemersisht Blero, dhe ja kalofsh nje jet te mbare.Kjempe glad i deg

  I pershendes te gjith adhuruesit e Blero's ku do qe jan.
  Blero.the-best@hotmail.com

   
 • At Saturday, 22 September, 2007, Anonymous besmira said…

  ciao blero une jam besmira nga italia te dua shum je shum i bukur edhe condon shum mir ciao bello nga italia
  po te duesh kam edhe msn aj ciao bello

   
 • At Friday, 07 December, 2007, Blogger shpat-kasapi said…

  TUNG SI JE BRE SHPAT SI PO JA KALON SOT VEQ VASHDO TI KESHTU JE MA I MIR SE BLERO TUNG

  SHPAT_KASAPI@SHPAT.KASAPI

  ______$$$$_______$$$$______
  _____$$$$$$_____$$$$$$_____
  ____$$$$$$$$$__$$$$$$$$___
  ___$$$$$$$$-SHPATI-$$$$$$$__
  __$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$_
  __$$$$$$$$$-NGA-$$$$$$$$$_
  __$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$_
  ___$$$$$$$-SHPAT-$$$$$$__
  _____$$$$$$$$$$$$$$$$$____
  _______$$$$$$$$$$$$$______
  __________$$$$$$$_________
  ____________$$$___________
  _____________$____________

   
 • At Wednesday, 12 December, 2007, Anonymous leo kombinat said…

  bleroooooooo ckemi si je mire. jam fans i zjarrt i joti. te pershendes. prsh fansat ju pres blero_bukuroshi@hotmail.com

   
 • At Sunday, 13 January, 2008, Blogger miss blero said…

  Blero is cool!!!!!!!! I hope he will came to sing in Romania, Bucharest.

   
 • At Tuesday, 15 January, 2008, Anonymous EEEE said…

  MA I MIRI NE BOT NUK KA ME BLERON SHUUUUUUM I MIR BEEE TJERT KREJT 0 ZERO SIDOMOS SHPATI ADRIANI ALBANI ERMALI KREJT ZERO

   
 • At Wednesday, 16 January, 2008, Anonymous AS said…

  QISH BE MUJTE ME ARDH VERES PLAZH TE STRUGES A HIQ NUK PARE MESHIR PER ATO VAJCA QE U PAKSHIN KUT TE SHIFSHIN PA MAIC NCNCNCNCNCNCN

   
 • At Thursday, 17 January, 2008, Anonymous OLD -GOLD said…

  ma i miri ne bote nuk kam fjal ma per blero vetem di me than se eshte the best shuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuum i mir


  WWW.OLD-GOL-BLERO.PICZO.COM

   
 • At Thursday, 17 January, 2008, Anonymous OLD-GOLD said…

  BLERO BLERO BLERO BLERO BLERO BLERO BLERO BLERO DHE VETEM BLERO MA I MIRI TJERT JAN ZERO


  WWW.OLD-GOLD-BLERO.PICZO.COM

   
 • At Thursday, 17 January, 2008, Anonymous OLD-GOLD said…

  ______$$$$_______$$$$______
  _____$$$$$$_____$$$$$$_____
  ____$$$$$$$$$__$$$$$$$$___
  ___$$$$$$$$-BLERO-$$$$$$__
  __$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$_
  __$$$$$$$$$-NGA-$$$$$$$$$_
  __$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$_
  ___$$$$$$$-OLD GOLD-$$$$$__
  _____$$$$$$$$$$$$$$$$$____
  _______$$$$$$$$$$$$$______
  __________$$$$$$$_________
  ____________$$$___________
  _____________$____________

  WWW.OLD-GOLD-BLERO.PICZO.COM

   
 • At Friday, 18 January, 2008, Anonymous OLD-GOLD said…

  ______$$$$_______$$$$______
  _____$$$$$$_____$$$$$$_____
  ____$$$$$$$$$__$$$$$$$$___
  ___$$$$$$$$-BLERO-$$$$$$__
  __$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$_
  __$$$$$$$$$-NGA-$$$$$$$$$_
  __$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$_
  ___$$$$$$$-OLD GOLD-$$$$$__
  _____$$$$$$$$$$$$$$$$$____
  _______$$$$$$$$$$$$$______
  __________$$$$$$$_________
  ____________$$$___________
  _____________$____________

  WWW.OLD-GOLD-BLERO.PICZO.COM
  ______$$$$_______$$$$______
  _____$$$$$$_____$$$$$$_____
  ____$$$$$$$$$__$$$$$$$$___
  ___$$$$$$$$-BLERO-$$$$$$__
  __$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$_
  __$$$$$$$$$-NGA-$$$$$$$$$_
  __$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$_
  ___$$$$$$$-OLD GOLD-$$$$$__
  _____$$$$$$$$$$$$$$$$$____
  _______$$$$$$$$$$$$$______
  __________$$$$$$$_________
  ____________$$$___________
  _____________$____________

  WWW.OLD-GOLD-BLERO.PICZO.COM
  ______$$$$_______$$$$______
  _____$$$$$$_____$$$$$$_____
  ____$$$$$$$$$__$$$$$$$$___
  ___$$$$$$$$-BLERO-$$$$$$__
  __$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$_
  __$$$$$$$$$-NGA-$$$$$$$$$_
  __$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$_
  ___$$$$$$$-OLD GOLD-$$$$$__
  _____$$$$$$$$$$$$$$$$$____
  _______$$$$$$$$$$$$$______
  __________$$$$$$$_________
  ____________$$$___________
  _____________$____________

  WWW.OLD-GOLD-BLERO.PICZO.COM

  ______$$$$_______$$$$______
  _____$$$$$$_____$$$$$$_____
  ____$$$$$$$$$__$$$$$$$$___
  ___$$$$$$$$-BLERO-$$$$$$__
  __$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$_
  __$$$$$$$$$-NGA-$$$$$$$$$_
  __$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$_
  ___$$$$$$$-OLD GOLD-$$$$$__
  _____$$$$$$$$$$$$$$$$$____
  _______$$$$$$$$$$$$$______
  __________$$$$$$$_________
  ____________$$$___________
  _____________$____________

  WWW.OLD-GOLD-BLERO.PICZO.COM

  ______$$$$_______$$$$______
  _____$$$$$$_____$$$$$$_____
  ____$$$$$$$$$__$$$$$$$$___
  ___$$$$$$$$-BLERO-$$$$$$__
  __$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$_
  __$$$$$$$$$-NGA-$$$$$$$$$_
  __$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$_
  ___$$$$$$$-OLD GOLD-$$$$$__
  _____$$$$$$$$$$$$$$$$$____
  _______$$$$$$$$$$$$$______
  __________$$$$$$$_________
  ____________$$$___________
  _____________$____________

  WWW.OLD-GOLD-BLERO.PICZO.COM
  ______$$$$_______$$$$______
  _____$$$$$$_____$$$$$$_____
  ____$$$$$$$$$__$$$$$$$$___
  ___$$$$$$$$-BLERO-$$$$$$__
  __$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$_
  __$$$$$$$$$-NGA-$$$$$$$$$_
  __$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$_
  ___$$$$$$$-OLD GOLD-$$$$$__
  _____$$$$$$$$$$$$$$$$$____
  _______$$$$$$$$$$$$$______
  __________$$$$$$$_________
  ____________$$$___________
  _____________$____________

  WWW.OLD-GOLD-BLERO.PICZO.COM
  ______$$$$_______$$$$______
  _____$$$$$$_____$$$$$$_____
  ____$$$$$$$$$__$$$$$$$$___
  ___$$$$$$$$-BLERO-$$$$$$__
  __$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$_
  __$$$$$$$$$-NGA-$$$$$$$$$_
  __$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$_
  ___$$$$$$$-OLD GOLD-$$$$$__
  _____$$$$$$$$$$$$$$$$$____
  _______$$$$$$$$$$$$$______
  __________$$$$$$$_________
  ____________$$$___________
  _____________$____________

  WWW.OLD-GOLD-BLERO.PICZO.COM
  ______$$$$_______$$$$______
  _____$$$$$$_____$$$$$$_____
  ____$$$$$$$$$__$$$$$$$$___
  ___$$$$$$$$-BLERO-$$$$$$__
  __$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$_
  __$$$$$$$$$-NGA-$$$$$$$$$_
  __$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$_
  ___$$$$$$$-OLD GOLD-$$$$$__
  _____$$$$$$$$$$$$$$$$$____
  _______$$$$$$$$$$$$$______
  __________$$$$$$$_________
  ____________$$$___________
  _____________$____________

  WWW.OLD-GOLD-BLERO.PICZO.COM

  ______$$$$_______$$$$______
  _____$$$$$$_____$$$$$$_____
  ____$$$$$$$$$__$$$$$$$$___
  ___$$$$$$$$-BLERO-$$$$$$__
  __$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$_
  __$$$$$$$$$-NGA-$$$$$$$$$_
  __$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$_
  ___$$$$$$$-OLD GOLD-$$$$$__
  _____$$$$$$$$$$$$$$$$$____
  _______$$$$$$$$$$$$$______
  __________$$$$$$$_________
  ____________$$$___________
  _____________$____________

  WWW.OLD-GOLD-BLERO.PICZO.COM
  ______$$$$_______$$$$______
  _____$$$$$$_____$$$$$$_____
  ____$$$$$$$$$__$$$$$$$$___
  ___$$$$$$$$-BLERO-$$$$$$__
  __$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$_
  __$$$$$$$$$-NGA-$$$$$$$$$_
  __$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$_
  ___$$$$$$$-OLD GOLD-$$$$$__
  _____$$$$$$$$$$$$$$$$$____
  _______$$$$$$$$$$$$$______
  __________$$$$$$$_________
  ____________$$$___________
  _____________$____________

  WWW.OLD-GOLD-BLERO.Piczo.com

  BLERO BLERO BLERO BLERO BLERO BLERO BLERO BLERO BLERO VETEM BLERO ASKUSH TJETER

   
 • At Friday, 18 January, 2008, Anonymous OLD-GOLD said…

  ______$$$$_______$$$$______
  _____$$$$$$_____$$$$$$_____
  ____$$$$$$$$$__$$$$$$$$___
  ___$$$$$$$$-BLERO-$$$$$$__
  __$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$_
  __$$$$$$$$$-NGA-$$$$$$$$$_
  __$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$_
  ___$$$$$$$-OLD GOLD-$$$$$__
  _____$$$$$$$$$$$$$$$$$____
  _______$$$$$$$$$$$$$______
  __________$$$$$$$_________
  ____________$$$___________
  _____________$____________

  WWW.OLD-GOLD-BLERO.PICZO.COM
  ______$$$$_______$$$$______
  _____$$$$$$_____$$$$$$_____
  ____$$$$$$$$$__$$$$$$$$___
  ___$$$$$$$$-BLERO-$$$$$$__
  __$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$_
  __$$$$$$$$$-NGA-$$$$$$$$$_
  __$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$_
  ___$$$$$$$-OLD GOLD-$$$$$__
  _____$$$$$$$$$$$$$$$$$____
  _______$$$$$$$$$$$$$______
  __________$$$$$$$_________
  ____________$$$___________
  _____________$____________

  WWW.OLD-GOLD-BLERO.PICZO.COM
  ______$$$$_______$$$$______
  _____$$$$$$_____$$$$$$_____
  ____$$$$$$$$$__$$$$$$$$___
  ___$$$$$$$$-BLERO-$$$$$$__
  __$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$_
  __$$$$$$$$$-NGA-$$$$$$$$$_
  __$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$_
  ___$$$$$$$-OLD GOLD-$$$$$__
  _____$$$$$$$$$$$$$$$$$____
  _______$$$$$$$$$$$$$______
  __________$$$$$$$_________
  ____________$$$___________
  _____________$____________

  WWW.OLD-GOLD-BLERO.PICZO.COM

  ______$$$$_______$$$$______
  _____$$$$$$_____$$$$$$_____
  ____$$$$$$$$$__$$$$$$$$___
  ___$$$$$$$$-BLERO-$$$$$$__
  __$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$_
  __$$$$$$$$$-NGA-$$$$$$$$$_
  __$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$_
  ___$$$$$$$-OLD GOLD-$$$$$__
  _____$$$$$$$$$$$$$$$$$____
  _______$$$$$$$$$$$$$______
  __________$$$$$$$_________
  ____________$$$___________
  _____________$____________

  WWW.OLD-GOLD-BLERO.PICZO.COM

  ______$$$$_______$$$$______
  _____$$$$$$_____$$$$$$_____
  ____$$$$$$$$$__$$$$$$$$___
  ___$$$$$$$$-BLERO-$$$$$$__
  __$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$_
  __$$$$$$$$$-NGA-$$$$$$$$$_
  __$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$_
  ___$$$$$$$-OLD GOLD-$$$$$__
  _____$$$$$$$$$$$$$$$$$____
  _______$$$$$$$$$$$$$______
  __________$$$$$$$_________
  ____________$$$___________
  _____________$____________

  WWW.OLD-GOLD-BLERO.PICZO.COM
  ______$$$$_______$$$$______
  _____$$$$$$_____$$$$$$_____
  ____$$$$$$$$$__$$$$$$$$___
  ___$$$$$$$$-BLERO-$$$$$$__
  __$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$_
  __$$$$$$$$$-NGA-$$$$$$$$$_
  __$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$_
  ___$$$$$$$-OLD GOLD-$$$$$__
  _____$$$$$$$$$$$$$$$$$____
  _______$$$$$$$$$$$$$______
  __________$$$$$$$_________
  ____________$$$___________
  _____________$____________

  WWW.OLD-GOLD-BLERO.PICZO.COM
  ______$$$$_______$$$$______
  _____$$$$$$_____$$$$$$_____
  ____$$$$$$$$$__$$$$$$$$___
  ___$$$$$$$$-BLERO-$$$$$$__
  __$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$_
  __$$$$$$$$$-NGA-$$$$$$$$$_
  __$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$_
  ___$$$$$$$-OLD GOLD-$$$$$__
  _____$$$$$$$$$$$$$$$$$____
  _______$$$$$$$$$$$$$______
  __________$$$$$$$_________
  ____________$$$___________
  _____________$____________

  WWW.OLD-GOLD-BLERO.PICZO.COM
  ______$$$$_______$$$$______
  _____$$$$$$_____$$$$$$_____
  ____$$$$$$$$$__$$$$$$$$___
  ___$$$$$$$$-BLERO-$$$$$$__
  __$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$_
  __$$$$$$$$$-NGA-$$$$$$$$$_
  __$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$_
  ___$$$$$$$-OLD GOLD-$$$$$__
  _____$$$$$$$$$$$$$$$$$____
  _______$$$$$$$$$$$$$______
  __________$$$$$$$_________
  ____________$$$___________
  _____________$____________

  WWW.OLD-GOLD-BLERO.PICZO.COM

  ______$$$$_______$$$$______
  _____$$$$$$_____$$$$$$_____
  ____$$$$$$$$$__$$$$$$$$___
  ___$$$$$$$$-BLERO-$$$$$$__
  __$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$_
  __$$$$$$$$$-NGA-$$$$$$$$$_
  __$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$_
  ___$$$$$$$-OLD GOLD-$$$$$__
  _____$$$$$$$$$$$$$$$$$____
  _______$$$$$$$$$$$$$______
  __________$$$$$$$_________
  ____________$$$___________
  _____________$____________

  WWW.OLD-GOLD-BLERO.PICZO.COM
  ______$$$$_______$$$$______
  _____$$$$$$_____$$$$$$_____
  ____$$$$$$$$$__$$$$$$$$___
  ___$$$$$$$$-BLERO-$$$$$$__
  __$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$_
  __$$$$$$$$$-NGA-$$$$$$$$$_
  __$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$_
  ___$$$$$$$-OLD GOLD-$$$$$__
  _____$$$$$$$$$$$$$$$$$____
  _______$$$$$$$$$$$$$______
  __________$$$$$$$_________
  ____________$$$___________
  _____________$__________________$$$$_______$$$$______
  _____$$$$$$_____$$$$$$_____
  ____$$$$$$$$$__$$$$$$$$___
  ___$$$$$$$$-BLERO-$$$$$$__
  __$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$_
  __$$$$$$$$$-NGA-$$$$$$$$$_
  __$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$_
  ___$$$$$$$-OLD GOLD-$$$$$__
  _____$$$$$$$$$$$$$$$$$____
  _______$$$$$$$$$$$$$______
  __________$$$$$$$_________
  ____________$$$___________
  _____________$____________

  WWW.OLD-GOLD-BLERO.PICZO.COM
  ______$$$$_______$$$$______
  _____$$$$$$_____$$$$$$_____
  ____$$$$$$$$$__$$$$$$$$___
  ___$$$$$$$$-BLERO-$$$$$$__
  __$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$_
  __$$$$$$$$$-NGA-$$$$$$$$$_
  __$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$_
  ___$$$$$$$-OLD GOLD-$$$$$__
  _____$$$$$$$$$$$$$$$$$____
  _______$$$$$$$$$$$$$______
  __________$$$$$$$_________
  ____________$$$___________
  _____________$____________

  WWW.OLD-GOLD-BLERO.PICZO.COM
  ______$$$$_______$$$$______
  _____$$$$$$_____$$$$$$_____
  ____$$$$$$$$$__$$$$$$$$___
  ___$$$$$$$$-BLERO-$$$$$$__
  __$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$_
  __$$$$$$$$$-NGA-$$$$$$$$$_
  __$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$_
  ___$$$$$$$-OLD GOLD-$$$$$__
  _____$$$$$$$$$$$$$$$$$____
  _______$$$$$$$$$$$$$______
  __________$$$$$$$_________
  ____________$$$___________
  _____________$____________

  WWW.OLD-GOLD-BLERO.PICZO.COM

  ______$$$$_______$$$$______
  _____$$$$$$_____$$$$$$_____
  ____$$$$$$$$$__$$$$$$$$___
  ___$$$$$$$$-BLERO-$$$$$$__
  __$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$_
  __$$$$$$$$$-NGA-$$$$$$$$$_
  __$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$_
  ___$$$$$$$-OLD GOLD-$$$$$__
  _____$$$$$$$$$$$$$$$$$____
  _______$$$$$$$$$$$$$______
  __________$$$$$$$_________
  ____________$$$___________
  _____________$____________

  WWW.OLD-GOLD-BLERO.PICZO.COM

  ______$$$$_______$$$$______
  _____$$$$$$_____$$$$$$_____
  ____$$$$$$$$$__$$$$$$$$___
  ___$$$$$$$$-BLERO-$$$$$$__
  __$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$_
  __$$$$$$$$$-NGA-$$$$$$$$$_
  __$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$_
  ___$$$$$$$-OLD GOLD-$$$$$__
  _____$$$$$$$$$$$$$$$$$____
  _______$$$$$$$$$$$$$______
  __________$$$$$$$_________
  ____________$$$___________
  _____________$____________

  WWW.OLD-GOLD-BLERO.PICZO.COM
  ______$$$$_______$$$$______
  _____$$$$$$_____$$$$$$_____
  ____$$$$$$$$$__$$$$$$$$___
  ___$$$$$$$$-BLERO-$$$$$$__
  __$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$_
  __$$$$$$$$$-NGA-$$$$$$$$$_
  __$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$_
  ___$$$$$$$-OLD GOLD-$$$$$__
  _____$$$$$$$$$$$$$$$$$____
  _______$$$$$$$$$$$$$______
  __________$$$$$$$_________
  ____________$$$___________
  _____________$____________

  WWW.OLD-GOLD-BLERO.PICZO.COM
  ______$$$$_______$$$$______
  _____$$$$$$_____$$$$$$_____
  ____$$$$$$$$$__$$$$$$$$___
  ___$$$$$$$$-BLERO-$$$$$$__
  __$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$_
  __$$$$$$$$$-NGA-$$$$$$$$$_
  __$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$_
  ___$$$$$$$-OLD GOLD-$$$$$__
  _____$$$$$$$$$$$$$$$$$____
  _______$$$$$$$$$$$$$______
  __________$$$$$$$_________
  ____________$$$___________
  _____________$____________

  WWW.OLD-GOLD-BLERO.PICZO.COM
  ______$$$$_______$$$$______
  _____$$$$$$_____$$$$$$_____
  ____$$$$$$$$$__$$$$$$$$___
  ___$$$$$$$$-BLERO-$$$$$$__
  __$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$_
  __$$$$$$$$$-NGA-$$$$$$$$$_
  __$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$_
  ___$$$$$$$-OLD GOLD-$$$$$__
  _____$$$$$$$$$$$$$$$$$____
  _______$$$$$$$$$$$$$______
  __________$$$$$$$_________
  ____________$$$___________
  _____________$____________

  WWW.OLD-GOLD-BLERO.PICZO.COM

  ______$$$$_______$$$$______
  _____$$$$$$_____$$$$$$_____
  ____$$$$$$$$$__$$$$$$$$___
  ___$$$$$$$$-BLERO-$$$$$$__
  __$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$_
  __$$$$$$$$$-NGA-$$$$$$$$$_
  __$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$_
  ___$$$$$$$-OLD GOLD-$$$$$__
  _____$$$$$$$$$$$$$$$$$____
  _______$$$$$$$$$$$$$______
  __________$$$$$$$_________
  ____________$$$___________
  _____________$____________

  WWW.OLD-GOLD-BLERO.PICZO.COM
  ______$$$$_______$$$$______
  _____$$$$$$_____$$$$$$_____
  ____$$$$$$$$$__$$$$$$$$___
  ___$$$$$$$$-BLERO-$$$$$$__
  __$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$_
  __$$$$$$$$$-NGA-$$$$$$$$$_
  __$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$_
  ___$$$$$$$-OLD GOLD-$$$$$__
  _____$$$$$$$$$$$$$$$$$____
  _______$$$$$$$$$$$$$______
  __________$$$$$$$_________
  ____________$$$___________
  _____________$____________

  WWW.OLD-GOLD-BLERO.Piczo.com

  BLERO BLERO BLERO BLERO BLERO BLERO BLERO BLERO BLERO VETEM BLERO ASKUSH TJETER

  ______$$$$_______$$$$______
  _____$$$$$$_____$$$$$$_____
  ____$$$$$$$$$__$$$$$$$$___
  ___$$$$$$$$-BLERO-$$$$$$__
  __$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$_
  __$$$$$$$$$-NGA-$$$$$$$$$_
  __$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$_
  ___$$$$$$$-OLD GOLD-$$$$$__
  _____$$$$$$$$$$$$$$$$$____
  _______$$$$$$$$$$$$$______
  __________$$$$$$$_________
  ____________$$$___________
  _____________$____________

  WWW.OLD-GOLD-BLERO.PICZO.COM
  ______$$$$_______$$$$______
  _____$$$$$$_____$$$$$$_____
  ____$$$$$$$$$__$$$$$$$$___
  ___$$$$$$$$-BLERO-$$$$$$__
  __$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$_
  __$$$$$$$$$-NGA-$$$$$$$$$_
  __$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$_
  ___$$$$$$$-OLD GOLD-$$$$$__
  _____$$$$$$$$$$$$$$$$$____
  _______$$$$$$$$$$$$$______
  __________$$$$$$$_________
  ____________$$$___________
  _____________$____________

  WWW.OLD-GOLD-BLERO.PICZO.COM
  ______$$$$_______$$$$______
  _____$$$$$$_____$$$$$$_____
  ____$$$$$$$$$__$$$$$$$$___
  ___$$$$$$$$-BLERO-$$$$$$__
  __$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$_
  __$$$$$$$$$-NGA-$$$$$$$$$_
  __$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$_
  ___$$$$$$$-OLD GOLD-$$$$$__
  _____$$$$$$$$$$$$$$$$$____
  _______$$$$$$$$$$$$$______
  __________$$$$$$$_________
  ____________$$$___________
  _____________$____________

  WWW.OLD-GOLD-BLERO.PICZO.COM

  ______$$$$_______$$$$______
  _____$$$$$$_____$$$$$$_____
  ____$$$$$$$$$__$$$$$$$$___
  ___$$$$$$$$-BLERO-$$$$$$__
  __$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$_
  __$$$$$$$$$-NGA-$$$$$$$$$_
  __$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$_
  ___$$$$$$$-OLD GOLD-$$$$$__
  _____$$$$$$$$$$$$$$$$$____
  _______$$$$$$$$$$$$$______
  __________$$$$$$$_________
  ____________$$$___________
  _____________$____________

  WWW.OLD-GOLD-BLERO.PICZO.COM

  ______$$$$_______$$$$______
  _____$$$$$$_____$$$$$$_____
  ____$$$$$$$$$__$$$$$$$$___
  ___$$$$$$$$-BLERO-$$$$$$__
  __$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$_
  __$$$$$$$$$-NGA-$$$$$$$$$_
  __$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$_
  ___$$$$$$$-OLD GOLD-$$$$$__
  _____$$$$$$$$$$$$$$$$$____
  _______$$$$$$$$$$$$$______
  __________$$$$$$$_________
  ____________$$$___________
  _____________$____________

  WWW.OLD-GOLD-BLERO.PICZO.COM
  ______$$$$_______$$$$______
  _____$$$$$$_____$$$$$$_____
  ____$$$$$$$$$__$$$$$$$$___
  ___$$$$$$$$-BLERO-$$$$$$__
  __$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$_
  __$$$$$$$$$-NGA-$$$$$$$$$_
  __$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$_
  ___$$$$$$$-OLD GOLD-$$$$$__
  _____$$$$$$$$$$$$$$$$$____
  _______$$$$$$$$$$$$$______
  __________$$$$$$$_________
  ____________$$$___________
  _____________$____________

  WWW.OLD-GOLD-BLERO.PICZO.COM
  ______$$$$_______$$$$______
  _____$$$$$$_____$$$$$$_____
  ____$$$$$$$$$__$$$$$$$$___
  ___$$$$$$$$-BLERO-$$$$$$__
  __$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$_
  __$$$$$$$$$-NGA-$$$$$$$$$_
  __$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$_
  ___$$$$$$$-OLD GOLD-$$$$$__
  _____$$$$$$$$$$$$$$$$$____
  _______$$$$$$$$$$$$$______
  __________$$$$$$$_________
  ____________$$$___________
  _____________$____________

  WWW.OLD-GOLD-BLERO.PICZO.COM
  ______$$$$_______$$$$______
  _____$$$$$$_____$$$$$$_____
  ____$$$$$$$$$__$$$$$$$$___
  ___$$$$$$$$-BLERO-$$$$$$__
  __$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$_
  __$$$$$$$$$-NGA-$$$$$$$$$_
  __$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$_
  ___$$$$$$$-OLD GOLD-$$$$$__
  _____$$$$$$$$$$$$$$$$$____
  _______$$$$$$$$$$$$$______
  __________$$$$$$$_________
  ____________$$$___________
  _____________$____________

  WWW.OLD-GOLD-BLERO.PICZO.COM

  ______$$$$_______$$$$______
  _____$$$$$$_____$$$$$$_____
  ____$$$$$$$$$__$$$$$$$$___
  ___$$$$$$$$-BLERO-$$$$$$__
  __$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$_
  __$$$$$$$$$-NGA-$$$$$$$$$_
  __$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$_
  ___$$$$$$$-OLD GOLD-$$$$$__
  _____$$$$$$$$$$$$$$$$$____
  _______$$$$$$$$$$$$$______
  __________$$$$$$$_________
  ____________$$$___________
  _____________$____________

  WWW.OLD-GOLD-BLERO.PICZO.COM
  ______$$$$_______$$$$______
  _____$$$$$$_____$$$$$$_____
  ____$$$$$$$$$__$$$$$$$$___
  ___$$$$$$$$-BLERO-$$$$$$__
  __$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$_
  __$$$$$$$$$-NGA-$$$$$$$$$_
  __$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$_
  ___$$$$$$$-OLD GOLD-$$$$$__
  _____$$$$$$$$$$$$$$$$$____
  _______$$$$$$$$$$$$$______
  __________$$$$$$$_________
  ____________$$$___________
  _____________$____________

  WWW.OLD-GOLD-BLERO.Piczo.com

  BLERO BLERO BLERO BLERO BLERO BLERO BLERO BLERO BLERO VETEM BLERO ASKUSH TJETER  WWW.OLD-GOLD-BLERO.Piczo.com

  BLERO BLERO BLERO BLERO BLERO BLERO BLERO BLERO BLERO VETEM BLERO ASKUSH TJETER

   
 • At Friday, 18 January, 2008, Anonymous OLD-GOLD said…

  *********************************************************************************************************************************************************************************************BLERO******************************************************WWW.OLD-GOLD-BLERO.PICZO.COM****
  ******************************************************************************************************************************************************************************************************************

   
 • At Saturday, 19 January, 2008, Anonymous OLD-GOLD said…

  www.old-gold-blero.piczo.com

  blero the best

  OLD-GOLD

   
 • At Sunday, 10 February, 2008, Anonymous Anonymous said…

  ciao blero sei numero uno in albania dhe je i pari nga te gjithe kengetaret e botes nga andi dhe daniela

   
 • At Wednesday, 02 July, 2008, Anonymous Anonymous said…

  haj blero je nje kengtar shum i famshem dhe i bukur veq vazhdo mos ta nin per kerkan hiq se krejt ta kan inati

   
 • At Thursday, 06 November, 2008, Anonymous Anonymous said…

  tung ma i forti blero une jam lirimi nga viti muzika qe tie bam mua me pelqen kisha dashur ta di adresen tane se you aaaaareeeeeeeeeeee best veq vazhdo kshtu lirim_syla_20@hotmail.com

   
 • At Wednesday, 21 January, 2009, Anonymous dritaa said…

  shummm i qartt iee hiqq mos taa ninn

   
 • At Monday, 04 May, 2009, Blogger webmaster said…

  http://www.You4Dating.com

  Vend Takim Online per te Gjithe.

  1.Websiti yne eshte drejt dhe i shpejt per te Gjeture Shoke (Shoqe),Partner apo Fatin tuaj Online
  nepermes Internetit,Deshironi te Kaloni kohe te Mire Vizitoni Websitin Tone.

  2.You4Dating eshte eshte Websit ne Internet per ta Gjeture Fating dhe eshte 100% Falas.
  Ne ju lejojm ju qe te hapeni Konton tuaj Falas dhe te Lejoni dhe Bllokoni Kedo sipas deshires suaj.

  3. http://www.You4Dating.com , eshte website i ndertuar nga Shqiptaret e Anglis ku te gjithe ju jeni te Mireseardhure,You4dating.com
  eshte website Profesional i Dezajnuar per te gjithe dhe Vizitoret kane Kontroll te Plote te Kontos se tyre: View messages
  View messages ,Address Book , My data,My profile,Who seen profile,Change profile,Remove profile, Search,All users,Users online:,Visited profiles,Matchmaker, Options,Options,Change password,Ban list,My Favorites dhe shum te tjera.

  4.You4Dating.com eshte Website Internacional per te gjithe pa marr parasysh se cfare Gjinie apo Feje Jeni,te gjith jeni te Mireseardhure.

  5.You4dating.com eshte 100% Falas.Keni shkuar deri ketu s'ju pengon asgje dhe s'ju kushton asgje qe ju te Regjistroheni,Vizitoni Websitin qe te Filloni Takimet me Personat qe ju Deshironi,Faleminderit dhe Respekt.

  http://www.You4Dating.com
  -------------------------
  http://www.You4Dating.com
  -------------------------
  http://www.You4Dating.com .

   
 • At Friday, 17 July, 2009, Anonymous vlerta said…

  ooo blero 1 je me i mirse ti nuk ka ne ket bot shum te dua te deshiroj xhdo te mirat ne jet dhe shum shum suksese dhe nje jet te lumter dhe te gjat shpresoj qe te gjith endrat tua te plecohen se yll je te pershes shum ciao klm nga nje adhuruese e flakt blero-super-star.skyrock.com te dua shmm

   
 • At Sunday, 13 January, 2013, Anonymous Anonymous said…

  After going over а number оf thе blog ρosts on
  your websіtе, I гeally like yоuг technіque оf
  blogging. I book marked it to my boοkmаrk webρagе list
  and will be checking back in the near futuгe.
  Pleаѕe visit my web sіtе аѕ
  well and let me knoω how уou feel.

  my web-site :: nootropic
  Here is my web page : build a healthy brain

   
 • At Wednesday, 30 January, 2013, Anonymous Anonymous said…

  Woah! Ι'm really digging the template/theme of this website. It's sіmple, yеt effесtive.
  Α lot of times it's difficult to get that "perfect balance" between superb usability and appearance. I must say you have done a excellent job with this. Additionally, the blog loads super fast for me on Opera. Superb Blog!

  http://www.dfw-taxicab.com/about-us/
  Feel free to surf my homepage : irving taxi

   
 • At Saturday, 23 February, 2013, Anonymous Anonymous said…

  Pοst writing is alѕo a fun, if you be familіar with then уou can writе οr
  else it is diffіcult to ωrіte.


  Herе is my sitе - tens units for athletes
  My web site: TENS Units

   
 • At Thursday, 28 February, 2013, Anonymous Anonymous said…

  When I inіtially commented I clicked the "Notify me when new comments are added"
  checkbox and now eаch time a сomment іs аԁded I get
  ѕeveral emаils with the sаme comment.
  Is there аny wаy you can гemove pеople fгоm that service?
  Many thanks!

  Review my blоg; taxi irving

   
 • At Thursday, 28 February, 2013, Anonymous Anonymous said…

  Hі there, I enjoy reading thгough yοuг post.
  Ӏ liκe to writе a lіttle comment to
  suрpоrt yοu.

  Feel frеe to surf to my wеbpage ... Irving Taxi
  Also see my web site - taxi irving

   
 • At Saturday, 02 March, 2013, Anonymous Anonymous said…

  Today, I went tо the beach fгont with my kiԁs.
  I found а ѕea shell and gаve it to my 4 yeaг old ԁaughter and saіd "You can hear the ocean if you put this to your ear." She
  placеԁ thе shеll to hеr еаr and sсrеamed.
  There wаs a hеrmit crаb inѕide
  and іt рincheԁ hеr eаr. Ѕhe nеveг ωants tο
  go back! LoL I know this is totally off topic but Ι hаd tο tеll someone!


  Also viѕit my sіte :: oklahoma city roofing contractors

   
 • At Wednesday, 06 March, 2013, Anonymous Anonymous said…

  Heу thеre! Someonе іn mу Facebooκ gгoup sharеd this ѕite wіth us sο I
  cаme to looκ it οvеr. I'm definitely loving the information. I'm boоk-mагking and wіll bе tweetіng thіs to my fοllowers!
  Gгеat blog аnԁ exсellеnt desіgn.


  Here is my weblog: okc roofers
  my web site: oklahoma city roofing company

   
 • At Thursday, 21 March, 2013, Anonymous Anonymous said…

  Whіle theу Grab the data to liκe
  RunescарeGet nonrecreatiοnal Τo Play and Try Games If you are Interеstеd in getting
  nonгecгeаtiоnal tо play
  telecasting games I adνoсаte checking out the tie only tο a lοwer рlace.
  If yοu already Oωn an History Games fοr Winԁows - LIVE gamertag or
  Xbox esthesis thаt RPG cоmpаnieѕ Notice wауs to
  Сause it bеttеr. Some of the tо the highest
  degree ѵulgar aгеas addressed on аn IEР for
  games total of аctivеness anԁ gamblе!  Have a look аt my web page; jamii.patakazi.net

   
 • At Friday, 22 March, 2013, Anonymous Anonymous said…

  I do cοnsider all of the ideаs yοu havе presented for your
  post. They're very convincing and can definitely work. Nonetheless, the posts are very quick for starters. May just you please lengthen them a bit from next time? Thanks for the post.

  My site :: may tinh

   
 • At Wednesday, 03 April, 2013, Anonymous Anonymous said…

  Εverybody likeѕ to ρerform film gamеs and teammates or oppοnentѕ, in multiplayeг game tο Toу
  in the cosmοs аll-encοmрaѕsіng
  Web, or would engrοѕs in fell battlеs with οther plаyеrѕ onlinе.

   
 • At Thursday, 11 April, 2013, Anonymous Anonymous said…

  Unԁеnіably believe that
  which уou saiԁ. Your faѵoгite јustificаtion
  appеared to bе on the wеb thе ѕimplеst thing to be aωare of.
  I say to уou, I cегtainly get irkеd while ρeople
  consiԁer worries that they ϳust dοn't know about. You managed to hit the nail upon the top and also defined out the whole thing without having side-effects , people can take a signal. Will probably be back to get more. Thanks

  My website ... houses for rent plano

   
 • At Friday, 19 April, 2013, Anonymous Anonymous said…

  Ioseac [url=http://hermeskelly.finniwolf.com][b]hermes purses[/b][/url] hermes lyre http://hermeskelly.finniwolf.com Kxctbn Dztgkz hermes birkin

   

Post a Comment
<< Home
 
MUSIC GENRE
A music genre is a category (or genre) of pieces of music that share a certain style or "basic musical language". Music can also be categorised by non-musical criteria such as geographical origin.

POPULAR MUSIC GENRE
Blues - The Blues is a vocal and instrumental music form which emerged in the African-American community of the United States. Blues evolved from West African spirituals, work songs, field hollers, shouts and chants and has its earliest stylistic roots in West Africa. This musical form has been a major influence on later American and Western popular music, finding expression in ragtime, jazz, big bands, rhythm and blues, rock and roll and country music, as well as conventional pop songs and even modern classical music. Due to its powerful influence that spawned other major musical genres originating from America, blues can be regarded as the root of pop as well as American music.
Hip Hop/Rap - Hip hop music (also referred to as rap or rap music) is a style of popular music. It is made up of two main components: rapping (MCing) and DJing (audio mixing and scratching). Along with breakdancing and graffiti (tagging) these are the four elements of hip hop, a cultural movement that was initiated by inner-city youth (mostly minorities such as African Americans and Latinos) in New York City in the early 1970s. Typically, hip hop music consists of one or more rappers who tell semi-autobiographic tales, often relating to a fictionalized counterpart, in an intensely rhythmic lyrical form making abundant use of techniques like assonance, alliteration, and rhyme. The rapper is accompanied by an instrumental track, usually referred to as a "beat", performed by a DJ, created by a producer, or one or more instrumentalists. This beat is often created using a sample of the percussion break of another song, usually a funk, rock, or soul recording. In addition to the beat other sounds are often sampled, synthesized, or performed. Sometimes a track can be instrumental, as a showcase of the skills of the DJ or producer.
Rhythm and Blues - Rhythm and blues is a name for black popular music tradition. When speaking strictly of "rhythm 'n' blues", the term may refer to black pop-music from 1940s to 1960s that was not jazz nor blues but something more lightweight. The term "R&B" often refers to any contemporary black pop music. Early-1950s R&B music became popular with both black and white audiences, and popular records were often covered by white artists, leading to the development of rock and roll.A notable subgenre of rhythm 'n' blues was doo-wop, which put emphasis on polyphonic singing. In the early 1960s rhythm 'n' blues took influences from gospel and rock and roll and thus soul music was born. In the late 1960s, funk music started to evolve out of soul; by the 1970s funk had become its own subgenre that stressed complex, "funky" rhythm patterns and monotonistic compositions based on a riff or two. In the early to mid 1970s, hip hop music (also known as "rap") grew out of funk and reggae. Funk and soul music evolved into contemporary R&B (no longer an acronym) in the 1980s, which cross-pollinated with hip-hop for the rest of the 20th century and into the 21st century.
POP Music - Pop music is a music genre which began in the 1950s, and is music that is generally popular to a wide range of people, hence "popular music". With the introduction of vinyl records in the 1930s, and later CDs (Compact Discs) in the 80s, recorded music became more widely available, as opposed to live music. Pop songs often make use of the 3-minute song to create hit records in the Pop Singles Charts (Billboard Hot 100). It uses melodies that are usually easily listenable, and therefore appeal to many. Pop music is characterised by a heavy rhythmic element, and often with the use of electronic amplification, while the melody line may also be dominant. It also refers to popular songs that people generally enjoy singing. It is commercially and radio friendly, readily accessible, memorable and easily marketable, often with a catchy chorus. It draws from a wide range of musical influences from pop/rock, R&B, country, soul, rock, jazz, folk and more.
Rock - Rock, in its broadest sense, can refer to almost all popular music recorded since the early 1950s. Its earliest form, rock and roll, arose from multiple genres in the late 1940s, most importantly jump blues. Although invented by Chuck Berry, it was first popularized by performers like Bill Haley, Buddy Holly, and Elvis Presley, who fused the sound with country music, resulting in rockabilly. In addition, gospel music and a related genre, R&B (rhythm and blues), emerged later in the decade. R&B soon became one of the most popular genres, with girl groups, garage rock and surf rock most popular in the US, while harder, more blues-oriented musicians became popular in the UK, which soon developed into British blues, merseybeat, mod and skiffle. Starting the mid-1960s, a group of British bands that played variations on American R&B-influenced blues became popular on both sides of the Atlantic - the British Invasion, a catchall term for multiple genres. These groups, including the Beatles, fused the earlier sounds with Appalachian folk music, forming folk rock, as well as a variety of less-popular genres, including the singer-songwriter tradition. Early heavy metal and punk rock bands formed in this period, though these genres did not emerge as such for several years.
Jazz - Jazz is a musical form that grew out of a cross-fertilization of folk blues, ragtime, and European music, particularly band music. It has been called the first native art form to develop in the United States of America. The music has gone through a series of developments since its inception. In roughly chronological order they are Dixieland, swing/big band, bebop, hard bop, cool jazz, free jazz, jazz fusion and smooth jazz. Jazz is primarily an instrumental form of music. The instrument most closely associated with jazz may be the saxophone, followed closely by the trumpet. The trombone, piano, double bass, guitar and drums are also primary jazz instruments. The clarinet and banjo were often used, especially in the earlier styles of jazz. Although there have been many renowned jazz vocalists, and many of the most well-known jazz tunes have lyrics, the majority of well-known and influential jazz musicians and composers have been instrumentalists. During the time of its widest popularity, roughly 1920 to 1950, jazz and popular music had a very intimate connection. Popular songs drew upon jazz influences, and many jazz hits were reworkings of popular songs, or lyrics were written for jazz tunes in an attempt to create popular hits. The single most distinguishing characteristic of jazz is improvisation. Jazz also tends to utilize complex chord structures and an advanced sense of harmony. These characteristics in combination with the use of improvisation require a high degree of technical skill and musical knowledge from the performers. The art form today is a widely varied one, using influences from all of the past styles, although the root of modern jazz is primarily bebop. Modern jazz can also incorporate elements of rock and roll, electronica, and hip-hop. Jazz was a direct influence on Rhythm and blues, and therefore a secondary influence on most later genres of popular music. Modern American art music composers have often used elements of jazz in their compositions.

MUSIC VIDEOS (some history)

A music video is a short film or video that accompanies a complete piece of music, most commonly a song. Modern music videos are primarily made and used as a marketing device intended to promote the sale of music recordings. Although the origins of music videos go back much further, they came into their own in the 1980s, when MTV (Music Television)'s format was based around them.

The key innovation in the development of the modern music video was, of course, video recording and editing processes, along with the development of a number of related effects such as chroma-key. The advent of high-quality colour videotape recorders and portable video cameras coincided with the DIY ethos of the New Wave era and this enabled many pop acts to produce promotional videos quickly and cheaply, in comparison to the relatively high costs of using film. However, as the genre developed music video directors increasingly turned to 35mm film as the preferred medium, while others mixed film and video. By the mid-1980s releasing a music video to accompany a new single had become standard, and acts like The Jacksons sought to gain a commercial edge by creating lavish music videos with million dollar budgets; most notable with the video for "Can You Feel It".

In the UK the importance of Top of the Pops to promote a single created an environment of innovation and competition amongst bands and record labels as the show's producers placed strict limits on the number of videos it would use - therefore a good video would increase a song's sales as viewers hoped to see the video again the following week. David Bowie scored his first UK number one in nearly a decade thanks to director David Mallets' eye catching promo for "Ashes to Ashes" . Another act to succeed from this tactic was Madness who shot on 16mm and 35mm short micro-comedic films.

In the early to mid 1980s, artists started to use more sophisticated effects in their videos, and added a storyline or plot to the music video. Michael Jackson was the first artist to create the concept of the short film. A short film is a music video that has a beginning, middle and end. He did this in a small way with Billie Jean, directed by Steve Barron, then in a West Side Story way with director Bob Giraldi's Beat It, but it wasn't until the 1984 release of the Thriller short film that he took the music video format to another level.

1986 became a landmark year for music videos, thanks to Peter Gabriel's smash hit "Sledgehammer." The video broke new ground in the use of special effects and sophisticated animation techniques. It was animated by British studio Aardman Animation (and, incidentally, was one of Nick Park's first projects with the studio). Sledgehammer won 9 MTV Video Music Awards in 1986, a record which still stands. The video is, to this day, considered one of the most important and influential music videos ever created, being placed at #1 on Rolling Stone magazine's list of the "Top 100 Music Videos" in 1993, and placing #4 on a similar list from MTV in 1999. MTV has stated that "Sledgehammer" is the most-played video in the channel's history. "Sledgehammer" is not Gabriel's only contribution to the medium, however. Most of Gabriel's videos employ sophisticated animation and other cutting edge special effects, and he has long been considered one of the music video's foremeost innovators.

In 1981, the U.S. video channel MTV launched, beginning an era of 24-hour-a-day music on television. (The first video broadcast was "Video Killed the Radio Star", by The Buggles.) With this new outlet for material, the music video would, by the mid-1980s, grow to play a central role in popular music marketing. Many important acts of this period, most notably Madonna and Mylene Farmer, owed a great deal of their success to the skillful construction and seductive appeal of their videos.

The earliest purveyors of music videos on the internet were members of IRC-based groups who took the time to record music videos as they appeared on television, then digitising them and exchanging the .mpg files via IRC channels. As broadband Internet access has become available more widely, various initiatives have been made to capitalise on the continued interest in music videos.

Another new phenomenon, deriving from the popularity of blogging, is the use of so-called music video "codes", lines of HTML code including links to music videos that the individual can simply copy and paste into their blog in order to feature a given video streaming on it. YouTube, Google Video, IFilm and MySpace have become primary venues for viewing videos. YouTube is claiming up to six million viral video streams a day.

The list of most expensive music videos (source wikipedia):
Michael Jackson & Janet Jackson "Scream" (dir:Mark Romanek) June 1995 $7,000,000
Puff Daddy (featuring Notorious B.I.G. & Busta Rhymes) "Victory" (dir:Marcus Nispel) 1998-03-31 $2,700,000+
Mariah Carey "Heartbreaker" (dir:Brett Ratner) 1999-08-16 $2,500,000 Busta Rhymes (featuring Janet Jackson) "What's It Gonna Be?!" (dir: Hype Williams & Busta Rhymes) 1999-03-12 $2,400,000+
Backstreet Boys "Larger Than Life" (dir:Joseph Kahn) September 1999 $2,100,000+
Ayumi Hamasaki "fairyland" (dir:Wataru Takeishi) 2005 $2,000,000+
Madonna "Bedtime Story" (dir:Mark Romanek) April 1995 $2,000,000+
Madonna "Express Yourself" (dir:David Fincher) April 1989 $2,000,000+
Will Smith "Miami" (dir:Wayne Isham) December 1998 $2,000,000
Missy "Misdemeanor" Elliot "She's a Bitch" (dir:Hype Williams) 1999-05-01 $2,000,000+
TLC "Unpretty" (dir:Paul Hunter) 1999-07-29 $1,600,000+
Guns N' Roses "November Rain" (dir:Andy Morahan) 1992-06-02 $1,500,000+
BLACKstreet & Janet Jackson (featuring Ja Rule & Eve) "Girlfriend/Boyfriend" (dir:Joseph Kahn) 1999-03-03 $1,500,000+
Britney Spears "Toxic" (dir:Joseph Kahn) 2004-01-13 $1,000,000+

Archives
Search
Alba Video Clips